Skip to main content

Ale wiesz @kuba ze correlation to nie causation?

Autorzy tego pseudoartykulu, a de facto belkotu najprawdopodobniej tego nie wiedza.
które korelacje autor artykułu myli ze związkiem przyczynowym?
Korelacja jest to, ze na podstawie danych historycznyxh czesc czarnych po skazaniu tak bardzo nie ma perspektyw i podstawowych narzedzi a moze i zaszczepionych wartosci, ze po wypuszczeniu z wiezienia bedzie miala z wiekszym prawdopodobienstwem sklonnosc do przemocy, narkotykow i w efekcie powtornego zlamania prawa niz czlonkowie innych ras w tej sytuacji.

Durnowaci autorzy artykulu interpretuja to tak, ze system AI ma bias i podejmuje decyzje na podstawie rasy i uprzedzen.
czy ta interpretacja jest błędna? Jeżeli tak, to w jaki sposób?
Ano w taki, ze mozna miec bias typu wszyscy czarni sa zli a wszyscy biali sa dobrzy i to nie jest racjonalny bias i wynika z uprzedzen niepopartych wiedza i doswiadczeniem.

Druga sytuacja moze byc taka ze jesli masz bialego i czarnego po wyroku to moze byc rozne prawdoppdobienstwo ze obaj sie zresocjalizowali, jeden ma do czego wracac i ma zaszczepione wartosci ktore rokuja i wroci do przeztepczosci z 10% pp a drugi nie i wroci na 90%.
W tym drugim przypadku tez wystepuje swego rodzaju bias, ale podparty wiedza i doswiadczeniem z przeszlosci i nie ma zadnego zwiazku z rasizmem, a glupcy z panoptykonu nie rozrozniaja jednego biasu od drugiego, nazywajac oba systemowym rasizmem.
Latwo to wyjasnic na takim przykladzie. Przeanalizujmy przypadek zachodniej i wschodniej europy jako dwie grupy. Teraz sprawdzmy wystepowanie w obu grupach nastepujacych zjawisk: antysemityzm powiazany z totalna wrogoscia wobec izraela, ilosc przypadkow homofobii konczacych sie przemoca, ilosc przypadkow terroryzmu zwlaszcza zorganizowanego i sponsorowanego z zewnatrz z duza iloscia ofiar smiertelnych.
This entry was edited (27 minutes ago)
@Jester Sk00n of Pooland - odnoszę wrażenie że dyskutujesz sam ze sobą. W artykule panoptykonu nigdzie nie znalazłam tez które im przypisujesz.
Suma naszych strachów. Czego boimy się w związku z kryzysem na granicy?
https://panoptykon.org/suma-naszych-strachow

Rysiekúr Memesson reshared this.Algorytmy traumy. Sprawdziliśmy, czy możesz kontrolować reklamy na Facebooku
https://panoptykon.org/algorytmy-traumy

harcesz reshared this.

Dość żerowania na użytkownikach. List otwarty 50 organizacji w sprawie cybergigantów
https://panoptykon.org/dsa-list-otwarty

2 people reshared thisTrzy organy – trzy podejścia. Co o urzędach chroniących dane Europejczyków ujawniły skargi na Google i IAB?
https://panoptykon.org/skargi-na-sledzaca-reklame-rozne-podejscia-organow


Kogo nie zablokuje Facebook? SIN wygrywa pierwsze starcie w sądzie
https://panoptykon.org/sin-vs-facebook-pierwsze-starcie

2 people reshared thisRząd nakazał przedsiębiorcom segregację na szczepionych i nieszczepionych, ale zapomniał powiedzieć, jak mają to robić
https://panoptykon.org/zaszczepieni-ponad-limitamiTwoje największe zdziwienie w sieci? Podziel się swoją historią i wygraj „Wizjer” Magdaleny Witkiewicz!
https://panoptykon.org/wizjer-konkurs
Kontrola nad inwigilacją jest konieczna i powinna być wprowadzona jak najszybciej. Przepytujemy partie z pomysłów na kontrolę nad służbami
https://panoptykon.org/partieoinwigilacji

Czekając na wyroki. Czy rządzący poniosą konsekwencje nielegalnego przekazania danych wyborców Poczcie Polskiej?
https://panoptykon.org/poczta-czekajac-na-wyroki

harcesz reshared this.

This website uses cookies to recognize revisiting and logged in users. You accept the usage of these cookies by continue browsing this website.